Зростання кількості фермерських та індивідуальних господарств зумовило підвищений попит на сільськогосподарську техніку, особливо на трактори. Вони затребувані в різних сферах промисловості, але в сільському господарстві просто незамінні. Сьогодні це гусеничні та напівгусеничні, універсальні колісні моделі та колісні міні-трактори.

Пропозиції на ринку тракторів

Щоб обрати трактор для сільського господарства, потрібно мати уявлення про пропозиції вітчизняного ринку. Нині найбільшою популярністю користуються універсальні колісні трактори, слідом за ними йдуть міні-трактори, мототрактори, гусеничні та напівгусеничні машини.

Види сільськогосподарської тракторної техніки

Під час вибору трактора потрібно керуватися такими критеріями – видами шасі, технічними характеристиками, функціоналом і особливостями конструкції.

Види тракторів для сільського господарства. Рейтинг популярності:

  1. Колісні. Вважаються універсальною технікою. Завдяки широкому функціоналу і відмінним технічним характеристикам широко використовуються в сільському господарстві для виконання найрізноманітніших робіт. Доступні за ціною за хорошої якості, особливо китайські моделі останніх років випуску.
  2. Міні-трактори. Мають широкий функціонал, можуть працювати на малих площах, економічні, вирізняються високою продуктивністю і хорошою маневреністю. У деяких випадках здатні повністю замінити звичайні колісні трактори. На сьогодні це найкраща техніка для фермерських господарств. У цьому сегменті лідирують китайські виробники.
  3. Мототрактори. Являють собою мотоблоки з розширеним функціоналом. Бюджетний варіант для сільгоспробіт на площах до 5 Га. Зручно використовувати на пересіченій місцевості та недоступних для звичайної техніки ділянках.
  4. Гусеничні. Використовується в сільському господарстві досить рідко, здебільшого на м'яких і заболочених ділянках. Потужні, але непрактичні, вирізняються великою витратою палива і високою вартістю.
  5. Напівгусеничні. Завдяки особливості конструкції шасі мають вузьку спеціалізацію, застосовуються для обробки конкретних сільськогосподарських культур. Використовуються рідко, коштують дорого.

Для того, щоб отримати максимальну користь від трактора, потрібно зіставити його конструкцію, функціональні можливості та технічні характеристики з видами робіт і завданнями, які він вирішуватиме у вашому господарстві.

Як вибрати трактор для сільського господарства

Для того, щоб правильно вибрати трактор, потрібно вивчити його оснащення та особливості, визначитися з потужністю та іншими характеристиками, від яких залежить продуктивність і якість виконання робіт.

Критерії вибору трактора:

  • Площа земель для обробки;
  • Види сільгоспробіт;
  • Рельєф і тип ґрунту;
  • Вид рушія і потужність;
  • Функціонал;
  • Комфортабельність і особливості управління;
  • Сумісність із навісним і причіпним обладнанням;
  • Вартість.

Слід звернути увагу на коробку передач і ходову частину. Цілком імовірно, що впоратися з роботою зможе міні-трактор, наприклад, популярний на українському ринку трактор Spike. Тим паче, що його комплектацію можна визначити самостійно, є можливість обрати потужність, купити зі знижкою або скористатися лізинговою програмою.

Який трактор обрати фермеру

Щоб отримати максимальну продуктивність, потрібно зіставити характеристики трактора з видом робіт, для яких він купується. Крім того, потрібно врахувати, які завдання він вирішуватиме найчастіше. Наприклад, орати, боронувати і культивувати, косити траву і перевозити вантажі зможе міні-трактор. Він чудово впорається з міжрядною обробкою, внесенням добрив, іншими господарськими справами. Завдяки хорошій прохідності та досить великій потужності міні-трактор у багатьох випадках здатний замінити звичайний колісний.

Розрізняють такі типи тракторів для сільського господарства:

  1. Універсальні – для виконання сільгоспробіт загального призначення;
  2. Універсально-просапні – для оранки, боронування, культивації, посіву, обробки та збирання врожаю;
  3. Спеціалізовані – для роботи на плантаціях конкретних, найчастіше ягідних і плодових культур, а також у пересіченій місцевості.

Якщо техніка буде використовуватися тільки в теплу пору року, можна заощадити і купити трактор або міні-трактор без кабіни. Як правило, в цих моделях передбачені дуги для встановлення тенту. Якщо ж техніка працюватиме і взимку, потрібен трактор із комфортабельною опалювальною кабіною.

Сучасний міні-трактор універсальний, він сумісний з більшою частиною навісного та причіпного обладнання. За необхідності комплектацію можна доповнити на власний розсуд. Не слід купувати трактори на вторинному ринку – складно перевірити, в якому вони стані. Найкраще купити новий трактор за доступною ціною, вибрати саме те, що потрібно, і отримати гарантію виробника.