Сільськогосподарська техніка – велика група самохідних, навісних і причіпних механізмів, пристроїв та агрегатів. Їхнє призначення – обробка ґрунту, догляд за посівами та збирання врожаю. Деякі види сільгосптехніки універсальні, вони широко використовуються в промисловості, будівництві та міському господарстві. Насамперед – це міні-трактори, гусеничні та колісні машини.

Сільгосптехніка відіграє важливу роль у сучасному сільському господарстві. Без неї немислиме існування аграрного сектору. Завдяки стрімкому розвитку та інноваціям, фермери мають можливість вибрати відповідну техніку з широкого спектра обладнання, купити міні-трактор, трактор або будь-який інший механізм за доступною ціною. Велика частка сільгосптехніки на українському ринку – трактори і різні пристрої китайського виробництва. Вони складають гідну конкуренцію провідним світовим виробникам. Наприклад, міні-трактори Spike за своїми характеристиками практично ні в чому не поступаються брендовим аналогам. А за ціною, вартістю ремонту та обслуговування купувати таку техніку набагато вигідніше.

Види сільгосптехніки

Вибір сільськогосподарської техніки ґрунтується на її типі, призначенні та технічних характеристиках. Сьогодні доступний великий вибір машин і механізмів для вирощування різних культур і автоматизації процесів. Сільгосптехніка – це машини, пристрої та механізми, які виконують різну роботу в сільському господарстві.

Усю техніку можна розділити на три групи:

  1. Комбайни, трактори, міні-трактори, самохідні машини;
  2. Плуги, борони, культиватори, сівалки, розпилювачі, інші навісні та причіпні механізми;
  3. Запасні частини, витратні матеріали та комплектуючі – потрібні під час експлуатації;

Що стосується призначення сучасної сільгосптехніки, то тут існує окрема класифікація.

Призначення сільськогосподарської техніки:

  • Для передпосівної обробки. Використовуються колісні або гусеничні трактори, міні-трактори. Основні роботи, які вони виконують – оранка та культивація;
  • Для посівної обробки. Посів виконують трактори зі спеціальним причіпним обладнанням.
  • Обробка посівів. Дуже важливий етап, що впливає на врожайність. Для підгортання, поливу, удобрення, боротьби з бур'янами та паразитами використовуються спеціальні механізми, які приводяться в дію тракторами;
  • Збирання врожаю. Урожай збирають комбайнами або тракторами з причіпними пристроями, призначеними для збирання конкретних культур;
  • Післязбиральні роботи. Виконують трактори зі спеціальними механізмами.

У великих фермерських господарствах використовується різна техніка для вирощування конкретних культур. Дрібніші фермери віддають перевагу універсальним колісним тракторам або міні-тракторам із мінімальним набором сільськогосподарської техніки. В обох випадках вдається отримувати хороші врожаї незалежно від умов.

Типи сільгосптехніки

Сільськогосподарська техніка – це самохідні машини, агрегати та обладнання для виконання сільгоспробіт.

Розрізняють такі типи:

  1. Трактори та міні-трактори. Універсальна самохідна машина для роботи з навісним і причіпним обладнанням. Найчастіше використовуються колісні та гусеничні трактори.
  2. Ґрунтообробні механізми. Плуги (для оранки землі), культиватори (для розпушування і знищення бур'янів), борони (для вирівнювання ґрунту, знищення бур'янів і видалення кірки, що заважає вологообміну).
  3. Посівне обладнання. Сівалки, бункери, ємності. Основне призначення – розподіл посівного матеріалу в ґрунті.
  4. Механізми для догляду за посівами. Зрошувачі, проріджувачі, розкидачі добрив, протруювачі тощо;
  5. Збиральна техніка. Комбайни, косарки, копалки, навісні та причіпні пристрої для збирання різних культур.

Це лише мала частина сільськогосподарської техніки, необхідної для отримання хороших урожаїв. Сьогодні важко уявити собі фермерське господарство без комбайнів, тракторів та інших машин для роботи в полі. Високотехнологічні механізми допомагають боротися за врожай, економлять час, дають змогу механізувати більшу частину процесів, збільшують продуктивність праці. Але щоб цього домогтися, потрібно знати, як правильно вибирати необхідну сільгосптехніку.

Як вибрати сільгосптехніку

Правильно підібрана техніка підвищує продуктивність і ефективність. Тому обирати сільськогосподарську техніку для фермерського або індивідуального господарства потрібно з розумінням справи. Для цього існують критерії вибору:

  • Призначення. Які роботи потрібно виконувати;
  • Розміри господарства. Для великих фермерських господарств потрібна потужніша техніка, для дрібних – достатньо і міні-трактора;
  • Бюджет. Вартість нового трактора досить висока, але завжди можна знайти вигідні пропозиції. Наприклад, на трактор Spike можна отримати хорошу знижку і при цьому самому вибрати відповідну комплектацію.
  • Доступність сервісу і ціни на запчастини. Згодом це питання може виявитися досить гострим. Тому доступна ціна на запчастини та обслуговування – це теж важливо.
  • Технічні характеристики. Що потужніша техніка, що ширший її функціонал, то вона дорожча. Цілком імовірно, що для робіт у фермерському господарстві підійде і простіша.

Вибір сільгосптехніки – складна процедура, що вимагає ретельного аналізу потреб фермерського господарства та уважного вивчення ринку. Не буде зайвою і допомога фахівців, які допоможуть зробити правильний вибір, заощадити кошти і купити сільгосптехніку на максимально вигідних умовах.