Рентабельність сільськогосподарської техніки у поєднанні з максимальною ефективністю – економічна основа виробничої діяльності в аграрному секторі. Один із способів досягнення позитивних результатів у цьому напрямі є оптимізація витрат за рахунок якісної підготовки посівного обладнання до робочого сезону. Розуміння того, як правильно підготувати сільськогосподарську сівалку до посіву – ключова складова гарного врожаю.
Як готувати сівалку до роботи у посівний сезон
Посівна кампанія – один із основних етапів сільськогосподарської діяльності. Від ступеня підготовки сівалки залежить врожайність та якість посіву.
Підготовка сівалки до сезону включає:
- Огляд. Тщательна перевірка всіх вузлів та механізмів, виявлення пошкоджених та зношених деталей з дотриманням таких умов:
- На корпусі не повинно бути вм'ятин, тріщин та інших пошкоджень;
- Сошки повинні бути рівними та гострими;
- Котки повинні бути цілими;
- Вузли та агрегати мають бути в робочому стані.
- Перевірка налаштувань. Норма висіву та глибина загортання насіння повинна відповідати вимогам конкретної культури. Насіння і удобрення повинні рівномірно розподілятися по всій ширині захвату;
- Ремонт несправних вузлів та заміна зношених деталей. Під час виконання цих робіт потрібно використовувати лише якісні запчастини від перевірених постачальників. У цьому випадку є гарантія, що сівалка відпрацює весь сезон без поломок;
- Очищення. Видалення рослинних залишків та бруду, щоб уникнути швидкого засмічення робочих елементів;
- Регулювання. Проводиться за інструкцією, враховується тип культури та стан ґрунту.
Підготовка сільськогосподарської сівалки, виконана за цим алгоритмом, забезпечити максимальну ефективність та високу продуктивність протягом усього робочого періоду. Особливу увагу слід звернути на налаштування сівалки безпосередньо перед роботою.
Як налаштувати сівалку перед роботою
Кожен виробник у своїх рекомендаціях ґрунтується на усреднених показниках робочих характеристик, але вони не враховують вид протруйника, розміру, форми та ваги насіння.
Тому налаштування повинно включати такі дії:
- Налаштування висівної системи;
- Налаштування глибини сошника;
- Визначення норми висіву.
Під час налаштування сівалки слід ураховувати, що при посіві зернових культур відстань між муфтою та клапанами має бути не більше 2 мм, при посіві зернобобових - 8-12 мм.
Правильне налаштування можливе лише за умови врахування всіх факторів, що впливають на результат посівної кампанії. Це пов'язано з тим, що насінництво не стоїть на місці, в результаті щороку з'являється новий, більш досконалий посівний матеріал, який часто не знайомий ні виробникам сільгосптехніки, ні аграріям.
Чітке розуміння того, як підготувати сільськогосподарську сівалку до роботи – це гарантія швидкого та якісного виконання посівних робіт та високої врожайності культур. Головне - дотримуватись рекомендацій виробників, зазначених у технічній документації, використовувати якісні запасні частини та проводити всі роботи на професійному рівні.